dobry księgowy Gdańsk

dobry księgowy Gdańsk

Biuro rachunkowe waszym zdaniem, czy raczej księgowość online, albo jeszcze jakieś inne struktury? Jak to jest u was, co możecie realnie polecić i początkującym i bardziej doświadczonym przedsiębiorcom?

Kruczek23

Posty: 1

 
Warunki prowadzenia działalności gospodarczej niestety zmieniają się na niekorzyść i masz coraz mniej dróg optymalizacji podatkowej. Wszędzie jakieś dziwne układy, ileż można?

Black_Riot

Posty: 3

 
Cennik usług księgowych z reguły się uzależnia od skali wystawianych dokumentów księgowych, więc przyda się ocena, ilu klientów będziesz miał na początku. Zrób lekkie rozeznanie.

Fifczak90

Posty: 22

 
Może biuro rachunkowe połączone z konsultacjami dotyczącymi optymalizacji podatkowej? Coś takiego w Gdańsku https://biurorachunkowe.org.pl/. Konsultacje dość rozbudowane i wszystko bezpieczne, zgodnie z aktualnymi normami prawnymi. Zlecałem u nich również rozbudowaną analizę finansową, bo przechodziłem na nowy rynek i musiałem się upewnić, czy mam wszystko ok z dokumentacją i innymi kwestiami.

Lupusx

Posty: 7

 
Biuro rachunkowe najczęściej wie, jak negocjować z US i ZUS, a to już ogromna przewaga, jak zaczynasz biznes. W Polsce niestety otoczenie gospodarcze to totalna lipa. Prowadziłem firmę w Czechach przez dwa lata to mam porównanie. Inna mentalność zupełnie.

klakierros

Posty: 11

 
Pamiętaj, że bezpośrednio to przedsiębiorca odpowiada za wszystkie błędy, więc warto jednak za usługi księgowe nieco więcej zapłacić, żeby się nie narażać. Nie ma sensu ryzykować.

23-Obert

Posty: 11

 
Postaraj się o biuro rachunkowe z opieką online, zaoszczędzisz i w ogóle lepiej się pracuje. Pytanie też, czy księgowa rozumie Twój biznes. Niektóre biura rachunkowe się specjalizują w konkretnych branżach, więc poszukaj może pod tym kątem?

tigra32

Posty: 6

 
Z księgową spokojnie biznes pierwszy założysz i właśnie najlepsze biura rachunkowe pomagają bez dodatkowych opłat. Według mnie księgowość obowiązkowa, bo się przyda, uwierz. Nawet, jak masz mały biznes to i tak kontakt z US, ZUS będzie, jakieś tam pytania i tak dalej. Mamy zamordyzm, tyle w temacie.

pawel253

Posty: 6

 
Pani Beata dobrze ogarnia i to głównie dla małych, wchodzących na rynek firm. Masz też wszystkie usługi kadrowe, w tym wystawianie umów i inne kwestie. Przydatna sprawa, jak teraz się działa wręcz na granicy. Nie wiem tylko, czy przypadkiem niedługo nie wejdzie jakiś jednolity kontrakt.

Miluśkooo2

Posty: 2

 
Bardzo doświadczona księgowa, w tym specjalistka ds. podatków i kadr, płać, masa kursów porobionych. Sam u niej jestem i nie narzekam. Tyle razy mnie wyprowadziła na prostą, że nie zliczę. Pozdrawiam przy okazji.

Kitas

Posty: 8